Příběh 1

6. května 2008 v 19:23
Místo:Brazílie
Datum:31.10.1963
Čas:odpoledne
Podle jedné zprávy je možné UFO, které se zřítilo do řeky v Jižní Americe,pořád ještě na jejím dně. Odpoledne 31.října 1963 si devítiletá Ruth de Souzová spolu s dalšími kamarády hrála na břehu řeky Peropava v brazilské oblasti Sao Paula, nedaleko domu, kde bydlela. Najednou jí vylekal podivný zvuk, připomínající tornádo a nad stromy se objevil létající svíticí disk. Jak se disk přibližoval k Ruthinu domu tak ztrácel výšku. Najednou se ozval hlasitý náraz, disk narazil do kmene který mu stál v cestě. Potom disk zakolísal a vypadalo to že chce nabrat výšku, ale pak se UFO zřítilo do vody jako kámen a zmizelo.
V místě kde disk zmizel se voda jakoby vařila. Ruthina matka, paní Elídia Alves de Souzová, byla také ohromena burácivým zvukem. Potom paní Elídia Alves vyběhla z domu a utíkala k místu kde byli děti a zírali s ohromením na vodu. O chvíli později se na místě objevil i Ruthin strýc, Raul Alves. Stejně jako Elídia slyšel hluk, ale předmět neviděl. Potom strýc odjel do nepříliš vzdáleného města Iguape a ohlásil co se stalo na policii. Ačkoli se policisté tvářili pochybovačně, slíbili že na místo někoho pošlou. Pro děti to mohl být výplod dětské fantazie, ale na druhé straně řeky několik rybářů disk také vidělo. Rybáři uvedli, že disk měřil v průměru asi tři metry a jeho tloušťka byla asi jeden metr. Byl velmi jasný jako hliňík vyleštění do vysokého lesku. V místě kde se disk zřítil, byla řeka hluboká asi 3,5 metrů, ale pak následovala ještě 4,5 metrů hloubková vrstva naplavenin.
Svědci uvedli, že disk vletěl do vody s dostatečnou prudkostí na to, aby se do ní hluboko zabořil. Byl také značně těžký. Vyšetřovatelé zjistili, že ve kmeni stromu, do kterého disk narazil, zeje hluboká průrva. Policie označila přesné místo, kde se disk potopil. Ještě tentýž večer se příhoda dostala do všech brazilských novin a v následujících dnech zaplavily klidnou Peropavu skupiny zvědavých návštěvníků a badatelé v oblasti jevu UFO.

Zvláštní bylo, že brazilská oficiální místa zabývající se obranou státu o celou věc neprojevila ani nepatrný zájem. Možná proto, že disk nespadl ve vojenském prostoru. Ráno 2. listopadu se pokusil potápěčský instruktor s pomocí svých dvou kolegů disk objevit. Několik hodin pátrali na tmavém dně řeky, na různých místech silné vrstvy bahna spouštěli sondu, ale po záhadném předmětu nenašli ani stopu. Druhý den se o průzkum pokusil další tým potápěčů, který byl vybaven speciálním zařízením, ale ani oni nenašli nic, co by přípomínalo jen zdánlivě disk. Jediné, co se jim podařilo, bylo zvířit obrovské množství bahna, takže podmínky pro další pátrání na dně řeky byly ještě horší než předtím. Během následujících dnů proběhla další pátrání. Na prohlížení dna řeky byly použity minové detektory v naději, že snad zachytí stopu kovového předmětu pohřbeného v bahně, ale disk se bud' ponořil do naplavenin příliš hluboko,nebo naprosto zmizel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sobík sobík | Web | 23. května 2008 v 13:36 | Reagovat

ahojky nechceš se spřátelit?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.